Informacje duszpasterskie

 

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

21.07.2019 r.

1. Czas wakacji niech sprzyja pogłębianiu naszych relacji z Bogiem, umocnieniu naszej wiary i nawróceniu. Temu właśnie służy niedzielna Eucharystia. Pamiętajmy, że jest niewiele miejsc, gdzie nie ma świątyni.

2. Jutro obchodzimy święto św. Marii Magdaleny, we wtorek 23 lipca wspominamy św. Brygidę, patronkę Europy. W czwartek 25 lipca obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła oraz czcimy świętego Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących oraz orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. W piątek 26 lipca wspominamy w liturgii Kościoła świętych Joachima i Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny.

3. Od dziś do następnej niedzieli w Kościele obchodzimy Ogólnopolski Tydzień poświęcony św. Krzysztofowi i podróżującym. Dziś, po każdej Mszy św. odbędzie się poświęcenie pojazdów.

4. Wszystkich wyruszających na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy informujemy, że spotkanie przedpielgrzymkowe odbędzie się w kościele parafii Matki Bożej Fatimskiej w Ciechanowie w następną niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00.

5. W dniu 15 sierpnia jest organizowana pielgrzymka do Smardzewa na uroczystości koronacji obrazu Matki Bożej Różańcowej. Koszt wyjazdu 15 zł. Zapisy prowadzi pani Anna Szymańska.

Parafia na Facebook