Informacje duszpasterskie

17 niedziela zwykła (29.07.2018 r.)

1. Przeżywamy dzisiaj 17 niedzielę zwykłą. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, w środę wspomnienie wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora kościoła, w sobotę wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera, patrona proboszczów.

2. W tym tygodniu rozpoczyna się sierpień – miesiąc abstynencji. Przez pamięć o wielkich dziełach, których Bóg dokonał w naszym narodzie w tym miesiącu, a także odpowiadając na apel kościoła, powstrzymajmy się od spożywania napojów alkoholowych, nie częstujmy także nimi innych. Zachęcamy także do osobistej modlitwy intencji trzeźwości całej naszej parafii i narodu.

3. Dzisiaj w parafii Matki Bożej Fatimskiej po Mszy o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie przed pielgrzymkowe na Jasną Górę „Grupy Białej”. Na spotkaniu będzie można zapisać się na pielgrzymkę oraz uzyskać niezbędne informacje.

4. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Zapraszamy na Msze św., z wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz. 7.00 i 18.00.

5. W środę 1 sierpnia będziemy obchodzić 74 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w tym dniu o ofiarach, którzy oddali życie za wolność Polski.

6. Zachęcamy do nabywania oraz lektury „Gościa Niedzielnego”.

Parafia na Facebook