Informacje duszpasterskie

 

32 Niedziela Zwykła 

11.11.2018 r.

1. W stulecie odzyskania niepodległości uświadamiamy sobie istotną prawdę, iż wolność nigdy nie jest dana raz na zawsze. Niezależność polityczna czy gospodarcza nie oznacza jednocześnie niepodległości ducha. Można obronić państwowość, a zatracić ducha. Podobnie jak wolność, również miłość do Ojczyzny stanowi skarb, który można roztrwonić.  

2. Pan Organista w dalszym ciągu roznosi opłatek wigilijny. Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary przy tej okazji, które w całości będą przeznaczone na ogrzewanie naszego kościoła.

3. W następną niedzielę, po Mszy św. o godz. 12 odbędzie się spotkanie z rodzicami dotyczące strojów dzieci, które przygotowują się do I Komunii św.

4. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Jozafata, we wtorek śś. Benedykta, Jana, Izaaka i Krystyna – pierwszych męczenników Polski, w sobotę św. Elżbiety Węgierskiej.

5. We wtorek 20 listopada po Mszy św. o godz. 18 odbędzie się spotkanie dla osób, które zapisały się na pielgrzymkę do Chorwacji.

6. W piątek 16 listopada odbędzie się oazowe czuwanie modlitewne po Mszy św. o godz 18. Serdecznie zapraszamy młodzież oazową, a także wszystkich innych chętnych.

Parafia na Facebook