Informacje duszpasterskie

 

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

17.11.2019 r.

  1. Powoli dobiega końca rok liturgiczny. W następną niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
  2. Pan Organista w dalszym ciągu roznosi opłatek wigilijny. Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone przy tej okazji ofiary, które będą przeznaczone na ogrzewanie naszego kościoła.
  3. W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci, które przystępują do Pierwszej Komunii św. Spotkanie będzie dotyczyć strojów komunijnych.
  4. W poniedziałek, po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się zebranie zarządu Akcji Katolickiej. 
  5. Dziś, po Mszy św. o godz. 18.00, odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. 
  6. Akademicki adventus” – to cykl czterech spotkań w okresie Adwentu, które pragniemy dedykować młodzieży studiującej. Spotkania odbywać się będą w soboty przed każdą z czterech niedziel Adwentu i będą miały charakter czuwania modlitewnego. Pierwsze spotkanie odbędzie się w sobotę 30 listopada o godz. 19. 00. Będą to nieszpory rozpoczynające Adwent – czyli radosny czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Ponieważ w całym Kościele Powszechnym Adwent rozpoczyna się od pierwszych nieszporów, dlatego na to pierwsze spotkanie, chcemy zaprosić wszystkich, zarówno młodzież studiującą, uczącą się jak i osoby dorosłe i starsze.
  7. W tym tygodniu obchodzimy: jutro wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, we środę wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, w czwartek wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, w piątek św. Cecylii.
Parafia na Facebook