Informacje duszpasterskie

ogloszenia (1)

29 niedziela zwykła (22.10.2017r.)

1. Dzisiejszą niedzielę, która nosi nazwę Niedzieli Misyjnej rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Pamiętajmy o tym, że z racji sakramentu chrztu i bierzmowania jesteśmy zobowiązani nie tylko swoją wiarę wyznawać, według niej żyć, ale także zobowiązani jesteśmy swojej wiary bronić. Nie można milczeć „dla świętego spokoju”. gdy różnego rodzaju ateiści, rewolucjoniści moralni czy tzw., „celebryci” wiarę naszą ośmieszają i pogardzają ludźmi wierzącymi.

2. Zapraszamy codziennie na różaniec o godz. 17.15.

3. Modlitwy za zmarłych tzw., „wypominki” przyjmujemy w zakrystii oraz w kancelarii w godzinach jej urzędowania. Pamięć modlitewna za zmarłych jest wyrazem naszej miłości do nich oraz wiary w zmartwychwstanie i życie wieczne.

4. W uroczystość Wszystkich Świętych o godz. 18.00 odbędzie się liturgia „Zaduszek Franciszkańskich” połączona z Mszą św. Możemy zgłaszać swoich zmarłych, którzy odeszli do Boga od listopada 2016 roku do listopada bieżącego roku a także bliskich naszemu sercu zmarłych.

5. W sobotę obchodzimy święto św. Szymona i Judy Tadeusza.

6. Gospodarstwu ogrodniczemu Pana Tkaczyka z Nasierowa dziękujemy za kwiaty zdobiące wejście do kościoła. Serdeczne Bóg zapłać.

7. Komitet społeczny „Wolontariat Pamięci” w następną niedzielę będzie prowadził, na zewnątrz kościoła, zbiórkę do puszek, podobnie jak w ubiegłym roku, na renowację zabytkowych a zaniedbanych grobów księży spoczywających na ciechanowskim cmentarzu.

8. Pod chórem u Pana kościelnego możemy nabywać płyty naszego parafialnego zespołu „Głos Wołającego na Pustyni”.

Parafia na Facebook