Informacje duszpasterskie

 

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

15.09.2019 r.

 

  1. W środę 18 września obchodzimy święto ku czci św. Stanisława Kostki patrona dzieci i młodzieży. Dzieci i młodzież zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00. Uroczystości centralne odbyły się w sobotę w Rostkowie koło Przasnysza. Młodzież, podobnie jak w poprzednich latach, wyruszyła w pieszej pielgrzymce spod ciechanowskiej Fary.
  2. Dzieci szkolne po Mszy św. odbierają obrazki uczestnictwa we Mszy św.
  3. Dziś po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci przygotowującymi się do Pierwszej Komunii Św.
  4. W niedzielę 22 września, również po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci przygotowującymi się Komunii Generalnej.
  5. W tym tygodniu obchodzimy: jutro wspomnienie św. Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa i męczennika; w piątek wspomnienie Andrzeja Kim Taegon i Towarzyszy Męczenników; w sobotę święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.
  6. W środę w Małym Kinie Łydynia o godz. 18.00 wyświetlany jest film pt. POWRÓT. Wartościowy film ukazujący ogrom cierpienia arcybiskupa Baraniaka, który przeszedł przez katownie ubeckie w czasach komunizmu.
  7. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Ciechanowie prowadzi rekrutację na bezpłatne studia licencjackie na kierunku praca socjalna oraz bezpłatne studia na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Są jeszcze wolne miejsca. Więcej informacji w gablocie.
  8. Paniom katechetkom Marii Romanowskiej i Jolancie Makulskiej dziękujemy za piękną akcję misyjną zbiórki pasty i szczoteczek do zębów dla dzieci w Afryce. Zebrano około 200 sztuk szczoteczek i past. Bóg zapłać.
Parafia na Facebook