Informacje duszpasterskie

 

III Niedziela Wielkiego Postu

24.03.2019 r.

1. Dobiegliśmy połowy Wielkiego Postu. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w tym świętym czasie jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego i społecznego, a także rodzinnego. Nawrócenie ma się bowiem dokonać przede wszystkim w naszym sercu. Pomagają nam w tym wielkopostne nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17.30 i  Gorzkich żali w niedzielę o godz. 17.30.

2. Jutro obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Zapraszamy na Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Na Mszy św. wieczorowej odbędzie się przyjęcie Duchowej Adopcji dziecka poczętego, a którego życie jest zagrożone. Zapraszamy, jak w poprzednich latach do włączenia się w to piękne dzieło.

3. Od następnej niedzieli w kruchcie kościoła, w ramach jałmużny wielkopostnej można nabyć w cenie 5 zł „Baranka wielkanocnego” Caritas. Jest on wykonany z białej czekolady i może być jednym z elementów koszyka ze „święconką”.

4. W niedzielę 7 kwietnia po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci, które przystępują do I Komunii św.

5. Spotkanie dla rodziców dzieci, które przystępują do Komunii Generalnej odbędzie się w Niedzielę Palmową 14 kwietnia, również po Mszy św. o godz. 12.00.

6 Komitet Społeczny „Wolontariat Pamięci” w następną niedzielę będzie zbierał ofiary do puszek na zewnątrz kościoła na renowację zabytkowych, a zniszczonych grobów na cmentarzu przy ulicy Płońskiej.

7. Dnia 1 maja Bractwo Bożego Miłosierdzia organizuje pielgrzymkę na Suwalszczyznę. W programie m.in: Studzieniczna, Wigry i Sejny. Koszt 70 zł. Zapisy u ks. Damiana i Pani Natalii Rymarz.

8. Od następnej niedzieli rozpoczyna się kolejna tura kursu dla narzeczonych. Spotkanie o godz. 16.00 w sali nad zakrystią.

9. Dyrekcja oraz grono pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 3 w Ciechanowie mają zaszczyt zaprosić dzieci sześcio i siedmioletnie na Dzień Otwarty Szkoły dnia 28 marca w godz. 16.30 – 18.00.

10. Serdecznie dziękujemy za obsadzenie kwiatami terenu wokół kościoła gospodarstwu ogrodniczemu Pana Jana Tkaczyka z Nasierowa.

Parafia na Facebook