Informacje duszpasterskie

 

 

I NIEDZIELA ADWENTU 03.12.2023  

  1. W Kalendarzu liturgicznym wspominamy: 

06.XII świętego Mikołaja biskupa     

07.XII wspomnienie św. Ambrożego biskupa i doktora Kościoła  

08.XII Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP  

  1. Czas Adwentu jest czasem nawrócenia, pokuty, przemiany, ale także czasem praktykowania miłosierdzia. Temu celowi służy także świeca wigilijna „Caritas”, z której fundusz przeznaczony jest na pomoc biednym dzieciom.  Świecę możemy zakupić wychodząc z kościoła w cenie 10 lub 15zł.
  2. Corocznie w 2. niedzielę Adwentu obchodzony jest Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przeprowadzana jest wówczas ogólnopolska zbiórka przy kościołach. Zgromadzone ofiary służą pomocą katolikom we wszystkich diecezjach w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. Ofiarodawcom składamy Bóg zapłać.
  3. Z racji na chorobę Pana organisty nie będzie roznoszony opłatek po domach. Osoby podające się przedstawicieli parafii czynią to nielegalnie. Pod chórem można nabyć Opłatki Wigilijne. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na leczenie i rehabilitację onkologiczną. Pan Organista serdecznie dziękuję za wszelkie wyrazy pamięci i zrozumienie.
  4. We wtorek 05.12.2023 po mszy św. o godz.: 18:00 zebranie Zarządu Akcji Katolickiej.
  5. 09.12.2023 minie rok od powstania kaplicy Wieczystej Adoracji w Ciechanowie, zapraszamy do parafii Matki Bożej Fatimskiej na uroczystą mszę dziękczynną, którą odprawi ks. Biskup Szymon Stułkowski.
  6. Wspólnota Domowego Kościoła organizuje pielgrzymkę autokarową do MEDJUGORIE. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie w gablocie.
  7. Oaza dzieci i młodzieży działającej w naszej parafii organizuje akcję: BOMBKA, która będzie trwała przez cztery niedzielę adwentu. Ofiary składane przy okazji nabycia własnoręcznie wykonanych przez dzieci i młodzież bombek będą przeznaczone na wsparcie działalności Oazy i wyjazdu dzieci i młodzieży na wczaso-rekolekcje podczas wakacji. Za składane ofiary składamy wszystkim serdeczne Bóg Zapłać!

  

 

 

 

Parafia na Facebook