Informacje duszpasterskie

ogloszenia (1)

Szósta niedziela zwykła (21.05.2017r.)

1. Przeżywamy dziś Uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych. Mamy dziś okazję, by podziękować rodzicom, że nie tylko ochrzcili swoje dzieci, ale także wkładają swój trud, by wychować, je w wierze chrześcijańskiej. Dziękujemy paniom katechetkom oraz księżom wikariuszom za katechetyczne przygotowanie dzieci w ciągu roku szkolnego a także przygotowanie dzisiejszej uroczystości.

2. Dzieci komunijne przychodzą w „Białym Tygodniu” na Mszę św. o godz. 18.00. W poniedziałek, wtorek oraz środę. Jutro będą robione zdjęcia pamiątkowe poszczególnych klas komunijnych.

3. Za tydzień w niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa.

4. W poniedziałek, wtorek i środę obchodzimy dni modlitw o dobre urodzaje tzw., dni krzyżowe oraz w intencji krajów głodujących.

5. W piątek 26 maja obchodzimy Dzień Matki. Pamiętajmy w swoich modlitwach o naszych Mamach. Niech dobry Bóg błogosławi żyjącym a zmarłym niech otworzy bramy swego królestwa.

6. W dniu wczorajszym ks. biskup ustanowił 10 ministrantów z naszej parafii lektorami, oraz dwóch ministrantów włączył do grona ceremoniarzy. Gratulujemy naszym ministrantom zdobycia kolejnych stopni ministranckich i życzymy owocnej i gorliwej posługi przy ołtarzu.

7. Bractwo Bożego Miłosierdzia zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu, która odbędzie się jutro o godz. 17.00.

8. W następną niedzielę organizatorzy V ciechanowskiego Marszu dla Życia będą zbierać ofiary do puszek na cele organizacyjne. Marsze są przede wszystkim świętem rodzin, stanowią też okazję do publicznego manifestowania radości z posiadania rodziny oraz uwrażliwiania na wartość i świętości życia ludzkiego. Marsze te w Polsce odbędą się 11 czerwca br.

9. Jutro po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się zebranie zarządu Akcji Katolickiej.

Parafia na Facebook