Informacje duszpasterskie

ogloszenia (1)

Pierwsza niedziela Wielkiego Postu (18.02.2018r.)

1. Środą Popielcową rozpoczął się Wielki Post. Dziś przypada jego pierwsza niedziela. Warto przy tej okazji przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Rozpoczynający się okres Wielkiego Postu jest okazją do bardziej intensywnej modlitwy i wielkodusznej pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia serc i dar pokoju w sprawiedliwości dla wszystkich ludzi…”

2. Jedną z form wypełnienia prośby św. Jana Pawła II jest uczestnictwo w nabożeństwach: Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Gorzkie Żale odprawiamy w niedziele o godz. 17.30 zaś Drogę Krzyżową w piątek o godz. 17.30.

3. W następną niedzielę w ramach „Jałmużny wielkopostnej” odbywać się będzie zbiórka do puszek z przeznaczeniem na pomoc ludziom potrzebującym w Afryce.

4. Dziś odbędzie się spotkanie Rady Duszpasterskiej oraz Rady Gospodarczej w sali na pierwszym piętrze po Mszy św., o godz. 15.00.

5. W piątek 02 marca br., ks. bp Piotr Libera będzie wizytował naszą parafię. W następną niedzielę podamy program wizytacji. Rodzina, która zamówiła Mszę św., tego dnia na godz. 18.00 proszona jest o zgłoszenie się do zakrystii w celu ustalenia nowego terminu Mszy.

6. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Włoch. Zapisy u ks. Damiana.

7. W tym tygodniu odbędą się próby przed bierzmowaniem we wtorek i czwartek o godz. 15.00. Natomiast w przyszłą niedzielę po Mszy św., o godz. 12.00 odbędzie się próba generalna ze świadkami.

8. Bractwo Bożego Miłosierdzia zaprasza na Adorację Najświętszego Sakramentu, która odbędzie się w czwartek 22 lutego o godz. 17.00.

9. Decyzją ks. bpa Piotra Libery, ks. Jerzy Jakubowski otrzymał nominację na proboszcza parafii w Soczewce. Pożegnanie ks. Jerzego z naszej parafii odbędzie się w marcu. Więcej informacji podamy przed pożegnaniem.


Parafia na Facebook