Informacje duszpasterskie

 

I NIEDZIELA ADWENTU 

29.11.2020 r.

  1. Rozpoczynamy czas Adwentu i nowy rok liturgiczny. Okres Adwentu ma podwójny charakter: przygotowuje nas do Świąt Bożego Narodzenia, w którym wspominamy przyjście Pana Jezusa oraz kieruje naszą uwagę na oczekiwanie powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasu. Z tych dwóch powodów Okres Adwentu przedstawia się jako czas świętego i radosnego oczekiwania. Program duszpasterski będzie przebiegał pod hasłem: „Wielka tajemnica wiary – Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”. Pamiętajmy, że czas Adwentu jest czasem, w którym powstrzymujemy się od hucznych zabaw.
  2. W Adwencie możemy nabywać świece bożonarodzeniowe. Zapraszamy do nabywania tych świec, z których fundusz zostanie przeznaczony na letni wypoczynek dla biednych dzieci. Z tej formy wypoczynku od wielu lat korzystają również dzieci z naszej parafii. Świeca ta symbolizuje gotowość niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Cena świecy wynosi 6 zł, a dużej ozdobnej 12 zł. Świece możemy nabywać przy wyjściu z kościoła.
  3. Zapraszamy na roraty codziennie o godz. 7.00.
  4. Poświęcony opłatek wigilijny możemy nabywać u Pana Organisty pod chórem kościoła.
  5. W piątek będziemy przeżywać Pierwszy Piątek Miesiąca.
  6. Jutro obchodzimy święto św. Andrzeja, apostoła. W czwartek natomiast będziemy wspominać w liturgii św. Franciszka Ksawerego.
  7. W następną niedzielę będziemy modlić się za Kościół na Wschodzie i będą zbierany ofiary do puszek na pomoc tym kościołom.
  8. Za tydzień również odbędzie się przy naszym kościele zbiórka w formie kiermaszu ciast dla Laury Paczuła, która choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Zachęcamy do włączenia się w tę formę pomocy.
  9. W następną niedzielę 6 grudnia odbędzie także Msza św. dla młodych. Zapraszamy serdecznie na godz. 20.00 do naszej świątyni.
  10. Z racji, że w tym roku w parafiach nie będą odbywały się tradycyjne rekolekcje adwentowe gorąco zachęcamy do spowiedzi przez cały okres adwentu.
Parafia na Facebook