Ogłoszenie !!!

 • Przez Franciszek
 • Wrzesień 22, 2017

Do 30 września w Ciechanowie trwa głosowanie na projekty obywatelskie. Jednym z wielu jest projekt pt. „Efektywny ojciec” Celem głównym realizacji projektu jest wspieranie roli ojca w rodzinie. Projekt promuje dobre wzorce w zakresie pełnienia zadań ojcowskich, angażowaniu ojca w proces edukacyjny dzieci, łączenia obowiązków zawodowych z życiem rodzinnym. Projekt zawiera 3 działania: organizację czterech dwudniowych warsztatów „7 Sekretów Efektywnych Ojców”, jednego warsztatu „Odkrywanie talentów dziecka” oraz zorganizowanie i poprowadzenie czterech spotkań Klubu dla Ojców w roku 2018. Gdzie można oddać głos? W zamieszczonym linku poniżej: https://bo.umciechanow.pl/glosowanie/zaglosuj Oraz w: * Urzędzie Miasta * Na basenie * Szkołach (w jeden wybrany […]

Czytaj dalej

Rostkowo 2017

 • Przez Franciszek
 • Wrzesień 18, 2017

W sobotę 16 września grupa młodzieży oraz dzieci z Ruchu Światło Życia pod opieką ks. Marcina uczestniczyła w Pieszej Pielgrzymce do Rostkowa. Dziękujemy wszystkim tym, którzy podjęli trud pielgrzymowania. Św. Stanisławie Kostko módl się za nami. fot. Maciej Szymański.

Czytaj dalej

Poświęcenie tornistrów

 • Przez Franciszek
 • Wrzesień 10, 2017

Podczas Mszy św. dla dzieci o godz. 15.00, miało miejsce poświęcenie plecaków i przyborów szkolnych oraz liturgiczne rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Nie zabrakło radości i uśmiechu. Dziękujemy serdecznie naszej scholi parafialnej za oprawę muzyczną, oraz dzieciom które włączyły się w oprawę liturgiczną.

Czytaj dalej

Spotkanie dla nauczycieli

 • Przez Franciszek
 • Wrzesień 2, 2017

W przyszłą niedzielę, 10 września o godz. 17.00 w parafii św. Piotra Apostoła w Ciechanowie, zostanie odprawiona Msza św. za nauczycieli i wychowawców – uczestników tegorocznej pielgrzymki nauczycieli na Jasną Górę. Po Mszy św. – krótkie spotkanie, w ramach comiesięcznych spotkań duszpasterstwa nauczycieli w naszym mieście. Serdecznie zapraszamy również inne osoby, które w swej pracy wychowawczej szukają oparcia w wartościach duchowych i Ewangelii. ks. Włodzimierz Piętka diecezjalny duszpasterz nauczycieli  

Czytaj dalej

Poświęcenie tornistrów

 • Przez Franciszek
 • Wrzesień 2, 2017

W następną niedzielę zapraszamy na Mszę św., w której upraszać będziemy Boże błogosławieństwo na czas żmudnego zdobywania wiedzy – młodzież o godz. 10.30, zaś dzieci szkolne o godz. 15.00. Na tej Mszy św. zostaną poświęcone plecaki oraz przybory szkolne dzieci klas pierwszych. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami. Rodzicom przypominamy, że edukacja szkolna i religijna powinna być przedmiotem szczególnej ich troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, którym dzieci zdobywają wychowanie obywatelskie i religijne. Szkoła, katecheza i Kościół stanowią w tym niezbędne uzupełnienie, ale nie zastąpią rodziców.

Czytaj dalej

Piesza pielgrzymka młodzieży i dorosłych z Ciechanowa do Rostkowa

 • Przez Franciszek
 • Wrzesień 1, 2017

Zapraszamy bardzo serdecznie na pielgrzymkę do Rostkowa młodzież i dorosłych. Zapisy przyjmujemy do 14 września u ks. Marcina. Zapisując się proszę podać następujące informacje: * imię nazwisko * wiek * adres zamieszkania * pesel * numer kontaktowy * opłata 20 zł Osoby niepełnoletnie proszone są przyniesienie ze sobą w chwili zapisywania pisemnej zgody od rodziców. Wyjście spod ciechanowskiej fary w godzinach porannych. Do zobaczenia!!!

Czytaj dalej

Pielgrzymka na Jasną Górę

 • Przez Franciszek
 • Lipiec 10, 2017

Dnia 22 lipca br., tj., sobota Franciszkański Zakon Świeckich organizuje pielgrzymkę do Częstochowy. Wyjazd o godz. 4:15 rano sprzed kościoła. Koszt wyjazdu 60 zł. Zapisy pod numerem 500-859-561.

Czytaj dalej

Zachęta bpa Piotra Libery przed wyruszeniem Pieszej Pielgrzymki Diecezji Płockiej na Jasną Górę

 • Przez Franciszek
 • Lipiec 8, 2017

Umiłowani Diecezjanie! Drodzy Jasnogórscy Pielgrzymi! Bez wątpienia jesteśmy narodem, który czci i kocha Matkę Bożą. Nasza wiara nam podpowiada, że Ona jest prawdziwą Matką i Królową. Na przestrzeni wieków nasza Ojczyzna i Polacy wielokrotnie doświadczali Jej pomocy i orędownictwa. Szczególnym miejscem maryjnym jest Jasna Górą. To do Czarnej Madonny od wieków Polacy pielgrzymują. Wśród tych pielgrzymów są także ci, którzy czynią to na własnych nogach. Podejmują trud, ogromny wysiłek, aby nawiedzić to najważniejsze Sanktuarium naszego narodu. Ten trud podejmują także wierni naszej, płockiej diecezji. W tym roku po raz trzydziesty szósty wyruszy Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej na Jasną Górę. Cieszy […]

Czytaj dalej
Parafia na Facebook