Druga Komunia św. godz. 10.30

 • Przez Franciszek
 • Maj 21, 2017

Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.30 i 12.00 odbyła się uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych klas IV i V. Dziękujemy Paniom Katechetkom, Księżom Wikariuszom, za roczną katechizację oraz przygotowanie dzisiejszej uroczystości. Panu Organiście za przygotowanie śpiewów komunijnych. Szafarzom Eucharystii za pomoc w udzielaniu Komunii św. Dziękujemy dyrekcji Miejskiego Zespołu Szkół nr 1 w Ciechanowie oraz Wychowawczyniom klas IV i V za obecność oraz wspólną modlitwę. Niech ten dzisiejszy dzień utwierdzi w wierze dzieci, które świadomie i przed całym Kościołem wyrzekły się grzechu i wyznały wiarę w Jednego Boga.

Czytaj dalej

Pierwsza Komunia Święta

 • Przez Franciszek
 • Maj 14, 2017

Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.30 odbyła się uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Ponad 140 dzieci przyjęło po raz pierwszy Pana Jezusa do swego serca. Dziękujemy Paniom Katechetkom, Księżom Wikariuszom, za roczną katechizację oraz przygotowanie dzisiejszej uroczystości. Panu Organiście za przygotowanie śpiewów komunijnych. Dziękujemy dyrekcji Miejskiego Zespołu Szkół nr 1 w Ciechanowie oraz Wychowawczyniom klas III za obecność oraz wspólną modlitwę. Cieszymy się też z tego faktu, że na uroczystości Pierwszokomunijnej był obecny ks. Proboszcz, który bardzo pragnął spędzić ten dzień ze swoimi parafianami. Pamiętajmy o Księdzu Kanoniku w swoich modlitwach prosząc o zdrowie i siły.

Czytaj dalej

Obłóczyny ministrantów

 • Przez Franciszek
 • Maj 7, 2017

W dzisiejszą niedzielę – Dobrego Pasterza na Mszy o godz. 15.00. Dwunastu chłopców zostało włączonych do grona ministrantów. Otoczmy naszych ministrantów modlitwą.

Czytaj dalej

Matura

 • Przez Franciszek
 • Maj 3, 2017

Drodzy maturzyści, pamiętamy o Was w modlitwach i trzymamy kciuki!!!  🙂

Czytaj dalej

Zaproszenie biskupa płockiego na Mszę św. dziękczynną za 32 lata posługi biskupiej ks. bpa Romana Marcinkowskiego

 • Przez Franciszek
 • Kwiecień 29, 2017

W tegoroczny Wielki Czwartek, 13 kwietnia br., Ojciec Święty Franciszek przyjął rezygnację Ks. Biskupa Romana Marcinkowskiego z urzędu biskupa pomocniczego Diecezji Płockiej, w związku z osiągnięciem przez niego wieku emerytalnego. W tym właśnie dniu Ksiądz Biskup Roman przeżywał także 32. rocznicę swoich święceń biskupich. Kościół Płocki pragnie podziękować Panu Bogu za długie lata bardzo owocnej posługi Biskupa Romana, który dał się poznać jako gorliwy pasterz, realizujący z wielkim zaangażowaniem, ewangelicznym entuzjazmem i oddaniem dewizę swego biskupiego posłannictwa: „Idąc nauczajcie”.  Zapraszam w związku z tym na uroczystą Mszę św. dziękczynną do Bazyliki Katedralnej w Płocku, w niedzielę 7 maja br., na godz. 15.00. Nasza […]

Czytaj dalej

Zachęta biskupa płockiego do udziału w nabożeństwach majowych

 • Przez Franciszek
 • Kwiecień 29, 2017

Kochani Diecezjanie! Od ponad 150 lat podczas nabożeństw majowych w naszej diecezji rozbrzmiewa śpiew „Litanii loretańskiej”. Jutro z Bożą pomocą rozpoczniemy ten piękny miesiąc, w którym nasze dłonie splotą znowu dla Maryi wieniec z kwiatów i dobrych uczynków. Zachęcam wszystkich Diecezjan do udziału w tym nabożeństwie – zarówno w kościołach parafialnych, jak i przy figurach oraz kapliczkach przydrożnych. Wyrazimy w ten sposób nasz hołd dla Pani Fatimskiej w 100. rocznicę Jej objawień. Pomocą w tym niech będą rozważania pt. Matko, która nas znasz, przygotowane przez Duszpasterstwo Rodzin naszej diecezji. Korzystajcie z nich w czasie modlitwy w Waszych wspólnotach parafialnych, w […]

Czytaj dalej
Parafia na Facebook