Zakończenie roku formacyjnego Oazy!

 • Przez Franciszek
 • Czerwiec 21, 2019

Dziś dziękowaliśmy Bogu za kolejny rok formacyjny parafialnej wspólnoty Ruchu Światło-Życie! 🙂 Dziękujemy za ten wspaniały czas modlitwy, Eucharystii i wspólnej Agapy! Dziękujemy animatorom za trud włożony w roczną pracę formacyjną i wszystkim oazowiczom za pragnienie wiernego trwania w Bogu! Dziękujemy serdecznie ks. Adamowi Gnypowi, że nasze dziękczynienie mogliśmy przeżywać w Parafii Błogosławionych Biskupów Męczenników Płockich w roku 20-tej rocznicy ich beatyfikacji. Dziękujemy za pomoc w organizacji, dyspensę i serdeczne przyjęcie! 🙂

Czytaj dalej

Majówkowa Pielgrzymka na Sulwaszczyznę.

 • Przez Franciszek
 • Maj 2, 2019

Pierwszego maja Bractwo Bożego Miłosierdzia wraz z ks. Damianem wyruszyło na Pielgrzymkę na Suwalszczyznę. Trasa pielgrzymki była wybrana ze względu na 20 rocznicę pobytu św. Jana Pawła II w Diecezji Ełckiej. Pielgrzymi odwiedzili Studzieniczną, Wigry i Suwałki. Bogu niech będą dzięki za piękny czas i zachwyt cudem stworzenia.

Czytaj dalej

Bierzmowanie A. D. 2019

 • Przez Franciszek
 • Marzec 21, 2019

W niedzielę 17 marca br. ks. bp Piotr Libera udzielił młodzieży sakramentu bierzmowania. Prośmy Ducha Świętego, aby uzdalniał serca tych młodych do mężnego wyznawania wiary w codzienności! Dziękujemy ks. Damianowi za przygotowanie młodzieży do przyjęcia tego sakramentu oraz wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w przebieg uroczystej liturgii.    

Czytaj dalej

Kapituła Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w naszej parafii!

 • Przez Franciszek
 • Marzec 16, 2019

W sobotę 16 marca br. w naszej parafii miała miejsce Kapituła Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Gościliśmy wśród nas: ojca Józefa Łaskiego, asystenta duchowego Rady Regionu Warszawskiego i siostrę Barbarę Lis, zastępcę przełożonego Rady Regionu Warszawskiego. Odprawiona została wspólna Eucharystia, którą sprawował ojciec Józef, wraz z opiekunem wspólnoty księdzem Damianem. Po Mszy świętej odbyło się przeczytanie sprawozdania i wybory przełożonych.

Czytaj dalej

Orędzie papieża Franciszka na Wielki Post 2019

 • Przez Franciszek
 • Marzec 6, 2019

    ORĘDZIE PAPIEŻA FRANCISZKA NA WIELKI POST 2019 «Stworzenie z upragnieniem oczekuje objawienia się synów Bożych» (Rz 8,19) Drodzy bracia i siostry! Każdego roku, za pośrednictwem Kościoła, który jest naszą Matką, Bóg pozwala swoim wiernym «z oczyszczoną duszą radośnie oczekiwać świąt wielkanocnych, aby (…) przez uczestnictwo w sakramentach odrodzenia osiągnęli pełnię dziecięctwa Bożego» (1. Prefacja Wielkopostna). W ten sposób od Wielkanocy do Wielkanocy możemy podążać do pełni tego zbawienia, które już otrzymaliśmy dzięki tajemnicy paschalnej Chrystusa: «W nadziei bowiem już jesteśmy zbawieni» (Rz 8, 24). Ta tajemnica zbawienia, działająca w nas już podczas ziemskiego życia, jest procesem dynamicznym, który […]

Czytaj dalej

Bierzmowanie 2019

 • Przez Franciszek
 • Marzec 4, 2019

  Kilka ważnych informacji organizacyjnych dla kandydatów przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Próby: Wtorek, 5 marca godz. 16.00 Czwartek, 7 marca godz. 16.00 Czwartek 14 marca 18.30. Spowiedź dla kandydatów: Piątek, 15 marca od godz. 16.00 klasa 3 A i uczniowie z innych szkół od godz. 16.30 klasa 3 B od godz. 17.00 klasa 3 C   Bierzmowanie: 17 marca 2019 r., godz. 15.00.

Czytaj dalej
Parafia na Facebook