Duszpasterze

Ks. proboszcz kan. Jan Dzieniszewski

Urodził się 8 września 1953 r. w parafii pw. św. Bartłomieja w Świedziebni. Święcenia kapłańskie przyjął 4 czerwca 1978 r. 5 października 1990 został skierowany przez ówczesnego ordynariusza ks. bpa Zygmunta Kamińskiego do budowy kościoła w nowo powstałej parafii pw. św. Franciszka z Asyżu w Ciechanowie. Dzieło budowy świątyni zostało zakończone po 11 latach w 2004 r.W 1991 r. ksiądz kan. Jan Dzieniszewski został mianowany kapelanem Straży Pożarnej, zaś od 14 listopada 1994 r. pełni funkcję kapelana DPS „Kombatant” w Ciechanowie. Ks. proboszcz w parafii opiekuje się Akcją Katolicką. Od 18 września 2008 r. jest także wicedziekanem dekanatu ciechanowskiego wschodniego. 

Ks. Marcin Lipiński

Pochodzi z parafii pw. Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Szelkowie. Urodził się 1989 r., a święcenia przyjął w 2014 roku z rąk ks. bp Piotra Libery w Płocku. Jak powiedział, wzorem jego kapłaństwa i osobą, która mu towarzyszyła, jest ks. kan. Stanisław Marzec, wieloletni proboszcz parafii Szelków. Fascynuje go to, z jakim szacunkiem i wyrozumiałością ów kapłan odnosi się do każdego człowieka.
Najważniejszą lekcją z seminarium było doświadczenie choroby jego przyjaciela, śp. ks. Piotra Błońskiego. Dzięki niemu zrozumiał, co tak naprawdę ważne jest w naszym życiu.

Ks. Marcin parafii zajmuje się redagowaniem miesięcznika „Credo”, prowadzi stronę internetową naszej parafii oraz facebookowy profil. Ks. Marcin również ma pod opieką młodzież, prowadzi Ruch Światło Życie.

Ks. Damian Jabłoński

Pochodzi z parafii Szreńsk. Urodził się 11 stycznia 1985r. święcenia kapłańskie przyjął w katedrze płockiej w dniu 12 czerwca 2010 roku. Ksiądz Damian pracował w parafiach: Nowe Miasto, Gostynin.

Ks. Damian w parafii ma pod opieką: Ministrantów, Szkołę Nowej Ewangelizacji, Domowy Kościół oraz Koła Żywego Różańca.

Parafia na Facebook