Wszystkich Świętych

Opublikowano 30 października, 2016 przez Franciszek

We wtorek 1. listopada obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Wspominamy wówczas wszystkich tych, którzy żyli przed nami i wypełniając w swoim życiu Bożą wolę, osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem w niebie. Kościół wspomina nie tylko oficjalnie uznanych świętych, czyli tych beatyfikowanych i kanonizowanych, ale także wszystkich wiernych zmarłych, którzy już osiągnęli zbawienie i przebywają w niebie. Widzi w nich swoich orędowników u Boga i przykłady do naśladowania. Wstawiennictwa Wszystkich Świętych wzywa się w szczególnie ważnych wydarzeniach życia Kościoła. Msze święte odprawiamy o godz. 7.00; 9.00; 10.30 i o godz. 18.00. Msze żałobne są odprawiane o godz. 11.00 na cmentarzu parafialnym przy ulicy Płońskiej i o godz. 13.00 na cmentarzu komunalnym przy ulicy Gostkowskiej.

O godz.18.00 odbędą się „Zaduszki Franciszkańskie”. Zapraszamy rodziny, które od ostatniej Uroczystości Wszystkich Świętych pożegnały swoich bliskich. W ich intencji zostanie odprawiona Msza Św.

W środę 2 XI. Zaduszki, czyli wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych z naszych rodzin. Msze św. odprawiamy o godz. 7.00; 10.00 i 18.00. Dzieci zapraszamy na godz. 16.00.

W zakrystii po każdej Mszy św. oraz w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania przyjmujemy na wypominki .

Od 1 do 8 XI można zyskać odpust zupełny. Warunkiem uzyskania odpustu jest nawiedzenie cmentarza, brak przywiązania do grzechów, odmówienie: “Ojcze nasz”, “Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu oraz przyjęcie komunii św.

Parafia na Facebook