Orszak Trzech Króli

Opublikowano 17 grudnia, 2016 przez Franciszek

Drodzy Parafianie

Z ogromną radością, w imieniu naszej parafii oraz wszystkich pozostałych parafii z Ciechanowa, pragnę Państwa zaprosić do udziału w Orszaku Trzech Króli, który wspólnie z Prezydentem Miasta Ciechanów organizujemy 6 stycznia. Będzie to wyjątkowe uroczyste wydarzenie organizowane w naszym mieście pierwszy raz.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym przedsięwzięciu oraz zaangażowanie się w jego uświetnienie. Uczestnicy Orszaku zbiorą się 6 stycznia o godz. 15.00 na placu Jana Pawła II, przed ratuszem. Stamtąd wspólnie z trzema mędrcami, którzy konno będą jechać na czele Orszaku, przemieścimy się do kościoła farnego. Przemarszowi towarzyszył będzie śpiew oraz muzyka w wykonaniu orkiestry dętej OSP Ciechanów. Uczestnicy Orszaku dostaną śpiewniki i korony. Zachęcamy, zwłaszcza najmłodszych, do samodzielnego przygotowania takich koron. Zachęcamy również do przebierania się za Mędrców ze Wschodu.

Orszak dotrze do kościoła farnego, gdzie znajdować się będzie Święta Rodzina, której złożony zostanie symboliczny pokłon. O godz. 16.00 odbędzie się uroczysta Msza św.

Dzięki naszym parafiom oraz wszystkim obecnym mieszkańcom Ciechanowa, Orszak Trzech Króli może stać się wspaniałym wydarzeniem, które nada Świętu Trzech Króli niezwykle uroczystego charakteru.

Parafia na Facebook