Mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Opublikowano 18 lutego, 2017 przez Franciszek

Komenda Główna Policji prowadzi kampanię informacyjną dotyczącą uruchomienia aplikacji pn. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Komendant Główny Policji nadinspektor dr Jarosław Szymczyk zwrócił się do Sekretarza Generalnego Konferencji Episkopatu Polski ks. biskupa Artura G. Mizińskiego o pomoc w rozpropagowaniu tej kampanii. W związku z tym Biskup Płocki Piotr Libera wyraził zgodę, aby plakaty promujące tę akcję zostały rozwieszone w parafiach Diecezji Płockiej.

Po wcześniejszych uzgodnieniach z koordynatorami akcji z Wydziałów Prewencji w Komendach Wojewódzkich: Mazowieckiej w Radomiu, Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie oraz Komendzie Stołecznej Policji w Warszawie, plakaty zostaną dostarczone do poszczególnych parafii osobiście przez funkcjonariuszy Policji. Do parafii znajdujących się na terenie podległym Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy (województwo kujawsko-pomorskie) plakaty zostaną przekazane pocztą dziekańską.

Za pośrednictwem aplikacji pn. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, mieszkańcy mogą anonimowo sygnalizować sytuacje, które występują w okolicy ich zamieszkania i jednocześnie negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa.

Więcej informacji można znaleźć klikając na odnośnik do strony internetowej w opisie:

http://www.policja.pl/pol/mapa-zagrozen-bezpiecze/33880,dok.html

 

Parafia na Facebook