Informacje duszpasterskie

 

 

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU  

25.02.2024 

  

Dziś druga niedziela Wielkiego Postu. Przypominamy o specyfice tego czasu. W kościołach odprawiane są nabożeństwa pasyjne – w piątki o godz. 17.30 Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale w niedziele również o godz. 17.30. 

Wielki Post jest czasem modlitwy i refleksji. Tego świętego czasu nie powinny zakłócać huczne imprezy. Szczególną troską należy otoczyć dzieci i młodzież, by od jak najmłodszych lat wdrażać im ducha chrześcijańskiej tożsamości. Do innych cennych praktyk wielkopostnych należą dobre postanowienia. Szczególnie cenna wydaje się na ten czas akcja trzeźwości. 

Druga niedziela Wielkiego Postu w Polsce jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Dzień ten jest sposobnością, by wesprzeć modlitewnie i finansowo 1 700 polskich misjonarzy posługujących w 99 krajach świata. Ich codzienne dzieła ewangelizacyjne, charytatywne, edukacyjne i medyczne mogą rozwijać się dzięki naszej modlitwie i jałmużnie. Ofiary można złożyć do puszek. 

We wtorek 27 lutego odbędzie się peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów w parafii św. Józefa w Ciechanowie. Mszy św. będzie przewodniczył bp Piotr Libera. Serdecznie zapraszamy. Czas pobytu relikwii do środy około godz. 17.00. W środę Msze św.  o godz. 6.30, 7.00 i 8.30. Wciągu dnia czuwanie prowadzone przez różne grupy parafialne. 

W środę 28 lutego o godz. 18:30 odbędzie się spotkanie lektorów. 

W sobotę 2 marca w kościele od godz. 10.00 odbędzie się Dzień Skupienia dla kandydatów przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.   

W niedzielę 10 marca po Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych. Wówczas będzie można odebrać alby komunijne. 

W tym tygodniu przypada: 

  • Pierwszy Piątek Miesiąca – nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 7:00 i 18:00. 
  • Pierwsza Sobota Miesiąca – nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po Mszy św. o godz. 18:00 

 

Zapowiedzi przedślubne: 

  • Małgorzata Kisielnicka i Artur Betlewicz – par. tutejsza

  

 

 

 

Parafia na Facebook