Informacje duszpasterskie

 

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

                                                                                     

  1. Dzieci szkolne po Mszy św. odbierają obrazki uczestnictwa w Mszy św.
  2. Dziś po Mszy św. o godz. 12:00 odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci, które przygotowują się do Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej. 
  3. W następną niedzielę, po Mszy św. o godz. 12:00, odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci, które przygotowują się do Uroczystości Komunii Świętej Generalnej.
  4. Dziś w świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie odbywa się radosna i podniosła Uroczystość wyniesienia na ołtarze Sług Bożych: kard. Stefana Wyszyńskiego i Róży Czackiej.

5.W tym tygodniu obchodzimy: jutro wspomnienie św. Jana   Chryzostoma , biskupa i doktora Kościoła, we wtorek Uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego. Jest to dzień patronalny naszej świątyni, pamiętajmy w tym dniu w swoich modlitwach o budowniczych i fundatorach naszej świątyni. W środę obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, w czwartek świętych Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa męczennika, w sobotę Uroczystość Św. Stanisława Kostki, Głównego Patrona Diecezji Płockiej, Patrona Polski oraz Patrona Dzieci i Młodzieży.

  1. ks. Włodzimierz Piętka – diecezjalny duszpasterz nauczycieli i ks. Sławomir Filipski – Proboszcz parafii św. Piotra Ap. w Ciechanowie w ramach duszpasterstwa nauczycieli w naszym mieście zapraszają na spotkanie nauczycieli i wychowawców, które odbędzie się w przyszłą niedzielę, 19 września o godz. 17:00 w parafii św. Piotra Ap. w Ciechanowie. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. w intencji nauczycieli.
Parafia na Facebook