Zaproszenie biskupa płockiego na Mszę św. dziękczynną za 32 lata posługi biskupiej ks. bpa Romana Marcinkowskiego

Opublikowano 29 kwietnia, 2017 przez Franciszek

W tegoroczny Wielki Czwartek, 13 kwietnia br., Ojciec Święty Franciszek przyjął rezygnację Ks. Biskupa Romana Marcinkowskiego z urzędu biskupa pomocniczego Diecezji Płockiej, w związku z osiągnięciem przez niego wieku emerytalnego. W tym właśnie dniu Ksiądz Biskup Roman przeżywał także 32. rocznicę swoich święceń biskupich. Kościół Płocki pragnie podziękować Panu Bogu za długie lata bardzo owocnej posługi Biskupa Romana, który dał się poznać jako gorliwy pasterz, realizujący z wielkim zaangażowaniem, ewangelicznym entuzjazmem i oddaniem dewizę swego biskupiego posłannictwa: „Idąc nauczajcie”. 

Zapraszam w związku z tym na uroczystą Mszę św. dziękczynną do Bazyliki Katedralnej w Płocku, w niedzielę 7 maja br., na godz. 15.00. Nasza modlitwa wpisuje się również w tradycyjnie obchodzone tej niedzieli uroczystości św. Zygmunta, patrona Płocka, Kapituły Katedralnej oraz parafii katedralnej.

Bardzo liczę na obecność duchowieństwa, osób życia konsekrowanego i wiernych świeckich. Moje szczególne zaproszenie kieruję do naszych trzech Kapituł, wszystkich kapłanów diecezjalnych i zakonnych, sióstr i braci zakonnych, seminarium duchownego, a także rodzin Diecezji Płockiej, katechetów, szafarzy nadzwyczajnych Komunii św., przedstawicieli ruchów, stowarzyszeń i organizacji kościelnych oraz Szkół Katolickich. Ufam, że przybędą poczty sztandarowe różnych instytucji.

Po zakończonej Eucharystii zapraszam kapłanów i zaproszonych imiennie gości do sali barokowej Opactwa Pobenedyktyńskiego na wspólny posiłek. 

Otoczmy w tych dniach Księdza Biskupa Romana naszą serdeczną modlitwą i życzliwością, zaś w Niedzielę Dobrego Pasterza 7 maja polecajmy wspólnie Bogu wszystkie jego intencje.

Parafia na Facebook